Stowarzyszenie Formacja Armum

Stowarzyszenie Formacja Armum

Stowarzyszenie Formacja Armum to grupa osób, dla których strzelectwo i nurkowanie jest ważną częścią życia. Na spotkaniach członków stowarzyszenia można poznać specjalistów, instruktorów i pasjonatów, a także rozwijać w umiejętności związane ze strzelectwem lub nurkowaniem w życzliwym gronie. Strona stowarzyszenia działa pod tym adresem.

Początkowo, moim zadaniem było dostosowanie strony do łatwiejszego dodawania tekstów. Po konsultacjach, podjęto decyzję o migracji na system zarządzania treścią WordPress. Po przeniesieniu strony, okazało się, że istnieje również zapotrzebowanie na nowy projekt wyglądu strony.

Moje kolejne działania obejmowały:

  • opracowanie motywu (napisałam motyw potomny do Twenty Twelve, dostosowałam wygląd strony do papierowej wizytówki – chciałam, żeby całość była spójna, opierałam się na już istniejących grafikach),
  • przystosowanie do wyświetlania na urządzeniach o różnych wymiarach (responsywność).
  • dopasowanie tła do różnych sekcji (obrazki na licencji „free for commercial use”, w nawiązaniu do poprzedniej wersji strony),
  • dodanie galerii zdjęć,
  • wprowadzenie polityki cookies,
  • prace administracyjne (utworzenie kont użytkowników, instalacja wtyczek i motywu, próba udostępniania treści na mediach społecznościowych, przeniesienie odpowiednich treści, pomoc w zmianie serwera itp.).

Potrzebowałam pomocy przy pisaniu skryptów Javascript (pomagał mi mąż). Podczas tego projektu nauczyłam się, jak działa WordPress i jak pisać do niego motywy, poszerzyłam swoje doświadczenia w pisaniu kodu w HTML, php, CSS i jQuery.

Tak wygląda strona główna po zmianie wyglądu:

Scroll Up